حمل و نقل دریایی

 

حمل و نقل دریایی عبارت است از جابه جایی افراد، کالاها و غیره به وسیله قایق، کشتی و دیگر شناورها از روی دریاها، اقیانوس ها، دریاچه ها، کانال ها و رودخانه ها. کالاهایی که از طریق دریا حمل می شوند معمولاَ دارای حجم و وزن زیادی می باشند. طولانی بودن زمان حمل در اکثر اوقات توجیه چندانی برای مسافر ندارد. از سوی دیگر در بعضی موارد مشخصات جغرافیایی کشور این نحوه ورود کالا و مسافر را غیر ممکن می کند چرا که دسترسی به آب های آزاد در تمام کشورها مقدور نمی باشد. اما با تمام این موارد حمل و نقل دریایی مهم ترین نوع حمل بوده و درصد بالایی از تجارت جهان بدین شیوه به مقاصد حمل می رسد. به هر حال وقتی حمل و نقل دریایی مطرح می گردد کشتی های باری که حتی برای حمل کالاهای مختلف با ویڑگی های خاصی تجهیز شده اند به ذهن متبادر می شود. بنادر و امکانات بندری و تجهیزات تخصصی زیادی توسعه یافته اند تا این نوع حمل و نقل به ویڑه در زمان تخلیه و بارگیری با اطمینان و سرعت بالا انجام شود. هنگامی که کشتی حامل وارد بنادر شد و برای تخلیه پهلو گرفت مأمورین بهداشت با ورود و بررسی مدارک اجازه ارتباط آن با بندر را صادر نمودند مأمورین گمرک دفتر مخصوصی را به فرمانده کشتی ارائه می دهند که خصوصیات کلی کالا و کشتی از قبیل نام، نام فرمانده، تعداد پرسنل و پرچم و نوع کشتی و بنادر مبدأ و مقصد و وزن و تعداد کالایی که باید تخلیه شود، مقدار آذوقه و کالاهای ممنوع الورود و … را در آن ثبت نماید. سپس انبار کالایی که قرار نیست تخلیه شود، انبار آذوقه و انبار نوشیدنی ها و کالاهای ممنوع الورود وسیله لاک و مهر می گردد و سپس فرمانده کشتی و یا نماینده موسسه حمل و نقل فهرست محمولاتی را که می خواهد تخلیه نماید در دو نسخه اظهارنامه اجمالی به گمرک اظهار می نماید. پس از صدور اجازه، عملیات تخلیه آغاز می گردد و برای کنترل کالاهای تخلیه شده مشخصات ظاهری بسته ها به تدریج که تخلیه می شوند در فهرست هایی ثبت می گردند که این این عمل را تالی گیری می گویند و با مشارکت نماینده گمرک (بندر) و مؤسسات حمل و نقل انجام می شود. برای هر قلم بارنامه قبض انبار صادر می شود. در گام بعد شرکت حمل با صاحب کالا تسویه حساب نموده، ترخیصیه و قبض انبار را به وی تحویل می دهند و  با در دست داشتن این اسناد و دیگر اسناد لازم شرایط ترخیص فراهم می شود.

شرکت ترخیص گستر پاسارگاد با سابقه طولانی ترخیص و حمل کالا تمامی این مراحل را برای صاحبین کالا  در کمترین زمان ممکن انجام می دهد.

مزایای حمل و نقل با کشتی:

  • حمل دریایی نسبت به بقیه روش ها ارزان تر است و صاحبان کالا و شرکت های تجاری تمایل دارند از این روش استفاده کنند. می توان گفت بیشترین حجم تجارت و حمل و نقل از طریق دریا و آب های آزاد انجام می شود.
  • مزیت دیگر حمل کالا با حجم بالا است.
  • ثبات و تشابه نسبی در کرایه ها یکی دیگر از این مزیت ها است.

اسناد حمل دریایی:

(Ocean Bill of lading) سندی است که توسط شرکت کشتیرانی یا نماینده آن در مقابل دریافت کالا و مشخص شدن پرداخت هزینه آن جهت حمل صادر می گردد و به عنوان سند انتقال مالکیت کالا از فروشنده به خریدار در نظر گرفته می شود. در عین حال حمل کننده به موجب بارنامه متعهد می شود بار را توسط شناور به مقصد حمل و به گیرنده تحویل دهد.

بارنامه در واقع نشان دهنده قرارداد حمل است و به نوعی سند مالکیت کالا به حساب می رود نشان می دهد که حمل کننده کالا را تحویل گرفته است. بنابراین اعتبار آن را می توان قابل معامله دانست و توسط بانک ها به عنوان وثیقه(As Lien) استفاده می شود. و یا با ظهرنویسی قابل انتقال به شخص دیگری هست.

بارنامه نشان دهنده توافق نسبت به کرایه حمل است و دو حالت برای این موضوع وجود دارد. حالت اول اینکه کرایه در مبدأ حمل و توسط فرستنده کالا پرداخت می شود (Repaid) و حالت دوم اینکه کرایه بایستی در مقصد و توسط گیرنده کالا پرداخت شود. (Freight Collect) . در بارنامه همیشه چارچوب پرداخت کرایه تعیین شده بایستی درج شود.