حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی یک روش حمل و نقل بین المللی است که برخی از مسافران معمولاً آن را تجربه کرده اند. این روش تنها به جابه جایی مسافران محدود نمی شود و معمولاً شامل جابه جایی کالا هم می گردد. حمل و نقل هوایی جزء محبوب ترین نوع ترانزیت است. حمل و نقل هوایی به صورت کارگو و فریت بار انجام می شود که کارگو مربوط به حمل کالا از هواپیماهای مخصوصی همچون بلوگا و یا آنتونف ۲۲۵ استفاده می شود و با استفاده از آن ها کالا از کشوری به کشور دیگر ارسال می شود. فریت بار در واقع متعلق به بار مسافرانی است که به مدت طولانی قصد سفر دارند و باید لوازم مورد احتیاج خود را حمل نمایند و ماهیت تجاری ندارند. اما کالاهای تجاری که بین کشورهای مختلف ممکن است صورت بگیرد کارگو نام دارد و با هواپیماهای اختصاصی آن را حمل می کنند.

حمل و نقل هوایی:

دو فاکتور مهم در حمل و نقل هوایی مورد توجه قرار می گیرد.

زمان و حجم کالا. مثلاً اگر کالای مورد نظر طلا یا اسکناس باشد روش حمل و نقل هوایی مناسب ترین گزینه است.

روش حمل کالا در انواع حمل و نقل هوایی:

  • سرویس درب به درب
  • ارائه سرویس فرودگاه به فرودگاه
  • ارسال سریع کالا طبق استانداردهای بین المللی

برخی از مزایای حمل و نقل هوایی:

  • مهم ترین رکن حمل از طریق هواپیما سرعت آن است که نسبت به حمل دریایی بسیار سریع تر می باشد. در صورتیکه ضرر ناشی از دیر رسیدن کالا بیشتر از صرفه جویی حمل دریایی محموله باشد، این روش توصیه می شود.
  • تحویل به موقع کالا در روش حمل و نقل هوایی تضمین شده است.
  • ایمنی حمل و نقل هوایی کالا و محموله ها هم نسبتاَ بالاست و کم تر به کالا آسیب وارد می شود.

شرکت حمل و نقل بین المللی ترخیص گستر پاسارگاد با بیش از 57 سال سابقه در حمل زمینی، هوایی، دریایی و ترخیص کالا با بیش از 40 نماینده در اقصی نقاط جهان و همچنین کادری مجرب و حرفه ای در امور تجارت و بازرگانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.